Nemilosrdni Vardy ostavio Leicester na prvom mjestu

VARDY

U derbiju 24. Premierlige Leicester je s 2:0 pobijedio Liverpool i ostao na prvom mjestu Premierlige.

Oba gola za Leicester postigao je Vardy, otkriće ove sezone i najbolji strijelac Premierlige.

Svoj tim pred domaćim navijačima doveo je u vodstvo spektakularnim udarcem s 25 metara u 60. minuti nakon odličnog proigravanja Mahreza, koji je odigrao još jednu veliku utakmicu.

Pobjedu je potvrdio drugim golom nakon što se bolje snašao ispred Lovrena i rutinski matirao Mignoleta.

Leicester nakon 24 kola i 14. pobjede u sezoni ima tri boda više od prvog pratitelja Manchester Cityja.

Pobijedio je i Manchester City golom sve boljeg Sergija Aguera. Argentinac je postigao 12 gol. u posljednjih 10 mečeva u Premijer ligi čime je potvrdio da se nalazi u fantastičnoj formi ove godine i da bi mogao da bude ključni igrač u napadu “Građana” na titulu.

Nakon ubačene lopte Jesusa Navasa primio je loptu lijevom nogom, desnom je u narednom dodiru sa loptom postigao pogodak.

Majstorski, odlična realizacija koja je bila dovoljna za tri boda i održavanje koraka za Leicesterom.

Ekipa Arsena Wengera je na svom terenu podlegla pritisku, morali su da pobijede Southampton, nisu to učinili iako su imali nekoliko veoma dobrih prilika da to učine.

Ozil u prvom poluvremenu, Giroud, Walcott, Sanchez u drugom nisu imali sreće da postignu gol.

Možda i najbolju priliku su imali pred sam kraj kada su Ozil i Sanchez izradili cijelu odbranu Southamptona, ali junak današnje utakmice svakako je golman Fraizer Forster.