Nevjerovatan rasplet na SP-u: Senegal ispao zbog većeg broja žutih kartona

AFP_16K5SG

Ono što se i očekivalo desilo se danas na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Nevjerovatan rasplet grupe H, donio je mnogo uzbuđenja, a na kraju se Senegal oprostio od Svjetskog prvenstva u Rusiji zbog većeg broja žutih kartona od Japana.

Poljska je savladala Japan sa 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Bednarek u 60. minuti meča.

Istim rezultatom Kolumbija je porazila Senegal. Jedini gol postigao je Mina u 75. minuti susreta.

Kolumbija je završila na prvoj poziciji grupe H sa šest osvojenih bodova. Drugi je završio Japan sa četri boda, a isto je imao i Senegal na trećoj poziciji. Četvrta je bila Poljska sa tri boda.

Obzirom da su u međusobnom duelu Senegal i Japan odigrali 2:2, a da su nakon tri odigrana kola imali isto bodova i istu gol razliku putnika u knock-out fazu određivao je broj zarađenih žutih kartona. Senegal je na kraju ispao zbog šest žutih kartona u tri utakmice, dok su Japanci dobili četiri u isto toliko odigranih mečeva.