SP U KATARU

Nevjerovatna završnica u Grupi H: Koreja napravila čudo!

suarez

Slavio je i Urugvaj protiv Gane, no nije im to bilo dovoljno za prolaz dalje

Nakon japanskog, danas svjedočimo korejskom čudu na SP-u u Kataru. Reprezentacija kojoj su davane najmanje šanse da u trećem kolu ipak osigurala plasman u narednu rundu ipak je to uspjela napraviti!

Reprezentacija Južne Koreje do 91. minutu bila je na izlaznim vratima sa SP-a, a onda je Hwang Hee-Chan nokautirao Portugalce.

Slavio je i Urugvaj protiv Gane, no nije im to bilo dovoljno za prolaz dalje. Falio im je još jedan gol.

Urugvaj je pobijedio s 2:0, s dva gola de Arrascaete, ali je Južna Koreja s pobjedom od 2:1 došla do istog broja bodova (4), identične gol razlike (0), ali više postignutih golova (4) od Urugvaja (2).

Portugalci su poveli u 5. minutu, no Kim Young-Gwon u prvom poluvremenu i Hwang Hee-Chan u sudačkoj nadoknadi su odveli svoj tim u osminu finala.

Suze Luis Suarez nije mogao zadržati kada je čuo šta se desilo na drugoj utakmici.

Od 20 sati igraju Brazil – Kamerun i Srbija – Švicarska.