Neymar i društvo se “iživljavali” na Dijonu (VIDEO)

NEYMAR111

Veliku pobjedu ostvarili su fudbaleri PSG-a u 21. kolu Lige 1, savladavši na svom terenu Dijon s čak 8:0.

Sveci su već u prvom dijelu riješili sve dileme oko pobjednika kada su redom pogađali Di Maria u 4. i 15., te Cavani i Neymar u 21. i 42. minuti.

Domaći se tu nisu zaustavili, pa su i u nastavku postigli još četri gola.

Neymar je golovima u 57. i 73. minuti kompletirao hat-trick.

Do kraju Mbappe u 77. i Neymar svojim četvrtim golom u 83. minuti iz penala ponizili Dijon za konačnih 8:0.

Neymar je s četiri gola Dijonu izbio na treće mjesto liste strijelaca sa 15 golova. Njegov klupski kolega Edinson Cavani lider je prvenstva sa 20 golova. Između dvojca PSG-a sjestio se Radamel Falcao, napadač Monaca koji je 16 puta ove sezone u prvenstvu tresao mreže.

PSG je prvi s 56 bodova, a Lyon drugi sa 45. Marseille je treći na tabeli s 44 boda. Monaco je skupio 43.