Nezadovoljni navijači zatrpali teren papirićima

lyon papiri22

Lyon i Nice odigrali su prvu utakmicu 34. kola francuskog prvenstva. Završilo je 1-1, a utakmicu su obilježile nevjerovatne scene. Gosti iz Nice poveli su preko preko Valerea Germaina koji je zabio u 18. minuti susreta.

Lyon je od 25. minute igrao s igračem manje nakon isključenja Maxwella Corneta. Nezadovoljni igrom svoje ekipe, domaći navijači zatrpali su teren papirićima. Sudac nije imao izbora nego prekinuti utakmicu.

Redari su čistili teren grabljama, usisivačima… U akciju čišćenja uključili su se i igrači. Prekid je trajao desetak minuta , a bod Lyonu osigurao je Alexandre Lacazette osam minuta prije kraja utakmice. PSG je u Francuskoj odavno osigurao titulu, Lyon je ovim bodom stigao na 56 bodova i drugoplasirana je ekipa lige s dva boda više od četvrte Nice, dok je između njih Monaco s 55 bodova.