Njemačka poslije penala slavila protiv Italije

njemacka italija

Fudbalska reprezentacija Njemačke, nakon Portugala i Velsa, postala je treći polufinalista Evropskog prvenstva koje se igra u Francuskoj.

“Elf” je protiv Italije u četvrtfinalu slavio ukupnim rezultatom 7:6 nakon izvođenja penala. Poslije 90 minuta utakmice rezutlat je bio 1:1, a nije se mijenjao ni nakon produžetaka, javlja Anadolu Agency (AA).

Nijemce je u vodstvo doveo Mesut Ozil u 65. minuti, ali je Italijane u igru vratio Leonardo Bonucci koji je 13 minuta kasnije bio smiren i pogodio mrežu Manuela Neuera iz penala.

Izvođenje penala donijelo je pravu dramu, a pobjednik je odlučen tek u devetoj seriji. Neuer je odbranio penal Mateu Darmianu, a potom je Jonas Hector savladao Gianluigija Buffona za veliko slavlje Nijemaca.

Njemačka će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Francuska – Island, koji se igra 3. jula na Stade de Franceu sa početkom u 21 sat.