Noć jubileja u Firenci: Stara dama ponovo je ispred Napolija (VIDEO)

Soccer: Serie A; Fiorentina – Juventus
Gonzalo Higuain FOTO ansa.it

Stara dama stigla je do nove pobjede u Seriji A, jubilarne 20. ove sezone.

Tim iz Torina slavio je u gostima protiv Fiorentine u utakmici 24. kola italijanske Serie A (0:2), a Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta.

Golovi su pali tek u drugom dijelu utakmice.

U 56. minuti Federico Bernardeschi je pogodio iz slobodnjaka, a u 86. minuti Gonzalo Higuain postigao je gol za konačnih 0:2.

Na samom startu utakmice, u četvrtoj minuti, sudija Guida Marco pokazao na bijelu tačku, a onda je nakon konsultacija poništio dosuđeni penal za Fiorentinu.

Trener Massimiliano Allegri i golman Gianluigi Buffon imali su dodatni razlog za slavlje. Allegriju je ovo bila 200. utakmica na klupi Juventusa, dok je Buffon upisao svoj 500. ligaški nastup u dresu Stare dame. Ovim trijumfom Juve je ponovo je zasjeo na čelo tabele sa dva boda više od Napolija. Barem do sutra, kada Napoli igra svoj meč 24. kola protiv Lazija.