seria a

Nova majstorija Edina Džeke

DZEKO

Poveli su domaćini golom Lookmana iz penala u 25. minutu utakmice

U toku je utakmica Serije A između Atalante i Intera u Bergamu, a nakon prvog dijela rezultat je bio 1:1.

Poveli su domaćini golom Lookmana iz penala u 25. minutu utakmice.

No, do kraja prvog dijela Inter je uspio izjednačiti a gol je postigao naš Edin Džeko u 36. minutu!

Majstorski se Džeko snašao nakon ubačaja i petom poslao loptu u mrežu, te potvrdio fenomenalnu formu u kojoj se nalazi u posljednje vrijeme.

Pogledajte gol OVDJE!

Svoj drugi gol na meču Dijamant je postigao u 56. minuti, kada mu je asistirao Dimarco.

Ubacio je Dimarco s lijeve strane, a Džeko je uz malo sreće, u duelu s defanzivcem domaćih, uspio poslati loptu u gol za 1:2. To je već treći put ove sezone da je Džeko na jednoj utakmici zabio dva gola. Prije Atalante, Džeko je dav put pogađao mrežu Sassuola i Viktorie Plzen u Ligi prvaka.

U 62. minutu Palomino je zabio autogol za vodstvo Intera od 3:1, a isti igrač je u 77. minutu pogodio na pravu stranu za konačnih 2:3 na semaforu.

Inter se s ovom pobjedom vratio na četvrtu poziciju sa 30 bodova koliko imaju Lazio i Milan, s tim da oni imaju po utakmicu manje. Napoli je prvi s 41 bodom. Atalanta je ostala na 27 bodova.