premijer liga bih

Nova pobjeda Tuzla Cityja, Slobodu čeka grčevita borba za opstanak

tuzla city sloboda (1)

Sloboda na početku drugog dijela kreće ofanzivnije, no bez konkretnog učinka

Fudbaleri Tuzla Cityja slavili su u derbiju protiv Slobode minimalnim rezultatom 1:0.

Duel rivala počeo je velikom šansom za Slobodu. Nakon ubačaja sa lijeve strane, Kurtalić je snalažljivo šutirao i pogodio je prečku.

To je bilo sve od Slobode u prvom dijelu. Izabranici Mladena Žižovića su se povukli, a Tuzla City je kontrolisala igru.

Ipak, nije bilo većih šansi ni pred golom Slobode.

Najbolju je imao Mehidić u 31. minuti, kada je iz voleja šutirao u odlično postavljenog Golubovića.

Sloboda na početku drugog dijela kreće ofanzivnije, no bez konkretnog učinka.

Jedini gol na utakmici vidjeli smo u 68. minuti. Sudija Bandić je dosudio diskutabilan penal nakon duela Ramića i Jusića. Siguran realizator bio je Goran Brkić.

Žižović je do kraja pokušao sa ekspresnim izmjenama, ali one nisu donijele rezultat.

Minut prije kraja utakmice Sloboda je ostala sa igračem manje jer je Balić dobio drugi žuti karton.

Tuzla City tako je došao do 12. pobjede ove sezone i preskočio Želju na tabeli. Sloboda je zabilježila 14. poraz ove sezone, i do kraja je čeka grčevita borba za opstanak.

Ostale su da se odigraju još tri susreta 25. kola. Široki – Krupa, Borac – Olimpik i Velež – Sarajevo.