Nove pobjede Zrinjskog i Širokog, potjera za Željom se nastavlja

mladost_zrinjski

Aktuelni prvaka BiH Zrinjski ostvario je novu pobjedu u nastavku sezone, ovaj put u Doboju kod Kaknja protiv Mladosti, u utakmici 20. kola BH Telecom Premijer lige.

Zrinjski je poveo u 15. minuti nakon odličnog prodora i ubačaja Todorovića koji je iskoristio Bilbija i pogodio mrežu domaćih.

Sve dileme oko pobjednika Plemići su riješili u 41. minuti kada je Filipović izvanrednim udarcem sa distance pogodio za 0:2 na semaforu. Šećerović je u 86. minutu postigao jedini gol za Mladost.

Široki Brijeg je na gostovanju “pregazio” Vitez (1:4).

Sve dileme riješene su u prvom poluvremenu. Široki je poveo u 14. minuti kada je Bralić bio najviši u soku.

U 42. minuti Ćorić je pogodio nakon loše intervencije Tirića. Samo tri minute poslije bilo je 0:3, a Baraban je bio strijelac.

U četvrtoj minuti nastavka dosuđen je penal za goste. Udarac Menala sa bijele tačke odbranio je Tirić, ali je odbijenu loptu u mrežu pospremio Lončar. U 89. minutu Stanić je postigao utješni gol za domeće.