Novi kiks Fenera (VIDEO)

FENER_KAYSERI

Fenerbahče je u 10. kolu turske Super Lige kao domaćin u Istanbulu igrao neriješeno 3:3 protiv Kayserispora, koji je u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena uspio osvojiti bod na teškom gostovanju, javlja Anadolu Agency (AA).

Gosti su prvi poveli golom Umuta Buluta u 41. minuti.

Ipak, izjednačenje je uslijedilo već u 45. minuti golom Ozana Tufana na asistenciju Mathieua Valbuene, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Fenerbahče je u 50. minuti poveo golom Romana Neustadtera, a već u 62. su vodili sa 3:1 pogotkom Brazilca Souze.

Ipak, Kayserispor je u 68. minuti autogolom Netoa uspio smanjiti prednost domaćina na 3:2.

Gosti su u petoj minuti sudijske nadoknade došli i do izjednačenja golom Asamoaha Gyana na asistenciju Jean-Armela Kana-Biyika, što je bio i konačan rezultat meča.

Poslije deset odigranih kola, Fenerbahče zauzima osmo mjesto sa 16 bodova, dok je Kayserispor na četvrtoj poziciji sa 18 osvojenih bodova. Lider tabele je Galatasaray sa 23 boda, a prate ga Bašakšehir sa 20 i Bešiktaš koji ima 18 bodova.