Novi korak Leicestera prema tituli: Na Etihadu razbili City

leicester

Leicester je u derbiju Premierlige s 3:1 razbio drugoplasirani City i nastavio senzacionalni juriš prema tituli.

Leicester je od prve minute krenuo agresivno, pa već u 3. minuti stigao do vodstva. Mahrez je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a Huth pored uspavane domaće obrane matirao Harta.

Početkom drugog poluvremena Leicester je stigao i do drugog pogotka. Kante je povukao kroz sredinu, pa loptu pravovremeno odigrao za Mahreza. Najbolji pojedinac današnje utakmice lakoćom se “biciklom” riješio Demichelisa, te preciznim udarcem pogodio za 2:0.

Gosti su u 61. minuti zabili i za 3:0, opet je strijelac bio fenomenalni Robert Huth. Fuchs je ubacio iz kornera, njemački div opet nadskočio Demichelisa (ispao kod sva tri pogotka), te glavom još jednom matirao Harta.

Manchester City je do kraja utakmice uspio smanjiti rezultat, u listu strijelaca opet se upisao sjajni Sergio Agüero. Mladi Celina je ubacio s desne strane, a Agüero glavom pogodio za 1:3.