Novi šok na Bernabeu, Real je izgubio drugi put zaredom

real_celta

Nogometaši Celte priredili su veliko iznenađenje pobijedivši madridski Real s 2-1 na Santiago Bernabeu u prvom susretu četvrtfinala španskog Kupa Kralja.

Kraljevski klub ovim porazom još uvijek nije ispao, jer slijedi revanš u Vigu 25. januara, međutim ovaj rezultat otvorio je gostima iz Galcije vrata prolaza u polufinale.

Bio je to drugi uzastopni poraz Reala koji je u nedjelju poražen i u ligaškom duelu kod Seville identičnim rezultatom. Sve se odigralo za šest minuta, od 64. do 70. kada su pala sva tri gola. Aspas je doveo Celtu u vodstvo, Marcelo izjednačio u 69. pravom bombom, a Johnny postavio konačan rezultat u 70. minutu.

Madriđanima je to treća utakmica u nizu bez pobjede.

Aktualni evropski prvak je do gostovanja kod Seville bio 40 utakmica uzastopno bez poraza, a sada je spojio dva poraza. Posljednji put Real je izgubio dvije utakmice u nizu u novembru 2015. kada je izgubio kod Seville (2-3) i kući od Barcelone (0-4). Alaves je u gostima bio bolji od Alcorcona s 2:0.