Serie A

Parma izvukla bod kod Juventusa

juve ronaldo444

Na vrhu tabele Serie A nalazi se Juventus sa 60 bodova

Nogometaši Parme uspjeli su izvući bod na gostovanju kod Juventusa pogotkom u sudijskoj nadoknadi, i to nakon što su gubili sa 3:1.

Cristiano Ronaldo doveo je u 36. minuti domaće u vodstvo i to je bio rezultat prvog poluvremena Daniele Rugani u 62. minuti povisio je na 2:0, da bi dvije minute kasnije Antonino Barilla smanjio na 2:1. Do novog gola ponovno se čekalo samo dvije minute, a za 3:1 ponovno je zabio Ronaldo.

No, gosti nisu odustajali i Gervinho je u 74. minuti smanjio na 3:2, da bi u trećoj minuti sudijske nadoknade isti igrač ponovno savladao domaćeg vratara za konačnih 3:3.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je 90. minuta za Juventus.

U ranijem terminu Empoli i Chievo odigrali su 2:2, dok je Napoli na svom terenu bio uvjerljiv protiv Sampdorije 3:0.

Na vrhu tabele Serie A nalazi se Juventus sa 60 bodova, 9 više od drugog Napolija.