kvalifikacije za "kl"

Partizan napunio mrežu Veležovog “krvnika”, Hajduk stradao u Španiji

zrinjski

Osim utakmice Zrinjskog i Slovana iz Bratislave (1:0) večeras je odigran još veliki broj mečeva play-offa Konferencijske lige.

Beogradski Partizan lako je došao do trijumfa nad Hamrun Spartansima, ekipom s Malte koja je ranije eliminisala Velež, a bilo je 4:1.

Već na poluvremenu crno-bijeli vodili su sa 3:0 golovima Gomesa, Uroševića i Diabatea, a u nastavku je njihovu pobjedu ovjerio Andrade. Utješni gol za Maltežane postigao je Guillaumier, koji je pogađao i na Grbavici…

Splitski Hajduk poveo je sjajnim golom Biuka u 2. minuti protiv Villarreala u gostima, ali Žuta podmornica u nastavku meča stiže do preokreta.

Poravnao je Morales već u 14. minuti, a pet minuta poslije autogolom Livaje španski tim vodi. Morales drugim golom u finišu prvog dijela povećava prednost na 3:1, a onda u 46. minuti Moreno pogađa za velikih 4:1.

Poraz Splićana ublažio je Fossati pet minuta prije kraja, kad je postavio konačnih 4:2.

Siniša Saničanin odigrao je cijeli meč za Partizan, a što se tiče ostalih bh. fudbalera, Elvir Koljić je igrao 50 minuta u remiju Universitatea Craiove s Hapoel Beer Shevom od 1:1, dok je Kenan Kodro s klupe odgledao veliki trijumf njegovog MOL Fehervara nad Kolnom u Njemačkoj. Bilo je 1:2.

Poljski Rakow je sa 2:1 savladao prašku Slaviju, a Vladana Kovačevića nije bilo u sastavu.