Sudije opet u glavnim ulogama

Peljto poklonio penal Zrinjskom, Lučić odbranio za remi u Mostaru

lucic radnik

Nogometaši Zrinjskog i Radnika odigrali su danas u Mostaru neriješeno 1:1 u susretu 30. kola Premijer lige Bosne i Hecegovine.

Zrinjski je tako propustio priliku da pobjedom zadrži korak za vodećim Sarajevom, koje je u prvom meču ovog kola u petak pobijedilo Čelik sa 5:0. Ekipa iz Mostara tri kola prije kraja prvenstva ima šest bodova manje od Sarajeva koje se nalazi na korak do osvajanja naslova prvaka.

Zrinjski je poveo u 57. minuti golom Gojkovića, a konačan rezultat postavio je Maksimović u 73. minuti.

U 75. minuti sudija Peljto je poklonio penal Zrinjskom, ali Lučić brani udarac Filipovića.

Minut kasnije poništen je pogodak Radniku zbog, učinilo se Peljti, faulom nad golmanom.

Radnik je ovim remijem zadržao šanse da osvoji četvrto mjesto i izbori plasman u kvalifikacije za Europa ligu.

Pobjede u 30. kolu ostvarile su ekipe Širokog Brijega i Krupe. Široki je na Pecari pobijedio Slobodu sa 4:0 i učvrstio se na trećoj poziciji sa devet bodova prednosti nad Željezničarom koji ima utakmicu manje.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvarila je Krupa koja je na svom terenu savladala Zvijezdu 09 sa 2:0.