Pellegrini: Nismo zaslužili da pobijedimo Borussiju

pellegrini

Manuel Pellegrini, menadžer Manchester Cityja izjavio je da njegov tim sinoć nije zaslužio pobjedu u zadnjoj minuti utakmice Lige šampiona protiv Borussie Moenchengladbach, prenosi Anadolu Agency (AA).

Domaći sastav Borussie poveo je sa 1:0 golom Larsa Stindla u 56. minuti, ali je engleski tim do kraja napravio preokret i slavio sa 2:1. Prvo je Andreas Christensen autogolom izjednačio na 1:1, a zatim je Sergio Aguero pogodio iz penala u 90. minuti za konačan rezultat.

“Imali smo dosta sreće na putu do pobjede u ovoj utakmici. Protiv Juventusa i West Hama nismo zaslužili izgubiti, ali isto tako možda nismo zaslužili pobijediti Borussiju”, rekao je Pellegrini.

Manchester City nakon dva kola u grupi „D“ zauzima treće mjesto sa tri boda, koliko ima i drugoplasirana Sevilla. Prvi je Juventus sa maksimalnih šest, a zadnja Borussija Moenchengladbach bez bodova.