Petarda na Pecari: Široki odmakao Sarajevu na pet bodova

nk-siroki-brijeg-fk-krupa

Nogometaši Širokog Brijega s uvjerljivih 5:0 slavili su protiv Krupe u susretu sedmog kola Lige za prvaka igranom na stadionu Pecara.

Susret je bio riješen već u prvom poluvremenu u kojem je ekipa s Pecare već bila potopili Krupu s četiri pogotka.

Domaći su dva prva gola postigli za manje od 60 sekundi. Mreža Krupe se zatresla u 23. a potom i 24. minuti.

Prvo je nakon asistencije Ćorića pogodio Matić, a onda 50 sekundi kasnije u strijelce se upisao i Bagarić.

Do kraja prvog dijela Matić je još jednom pogodio u 39. minutu, a za totalni potop gostiju pobrinuo se Ćorić u 45. minutu.

Konačnih 5:0 postavio je Lončar u 58. minutu utakmice.

Podsjećamo, jučer je Zrinjski napravio veliki korak ka novoj tituli prvaka odigravši 2:2 na Grbavici protiv Želje. Sarajevo i Radnik svoju utakmicu 7. kola igraju sutra na Koševu. Kada je borba za Evropu u pitanju, Široki sada ima pet bodova više od Sarajeva i utakmicu više.