Pique “zamolio” navijače Espanyola za tišinu, Barca slavi novi rekord (VIDEO)

pique

U 22. kolu španske Primere Barcelona je u gostima remizirala s Espanyolom (1:1) pod žestokim pljuskom.

Domaćini su bili na pragu nove pobjede. Osam minuta im je nedostajalo da nanesu Barci prvi prvenstveni poraz ove sezone.

No, umjesto toga Barca je još jednom ispisala stranice nogometne istorije, s rekordnim klupskim nizom bez poraza u ligi. Barca je odigrala i 22. utakmicu ove sezone bez poraza.

Za vodstvo Espanyola je zabio glavom Gerard Moreno u 66. minuti. U 82. minuti Gerard Pique zabio je za izjednačenje nakon kornera. Asistirao mu je Lionel Messi, koji je ušao u igru tek u 59. minuti umjesto Alcacera.

Navijači Espanyola u dugogodišnjem su ratu s Piqueom, kojem su zviždali tokom cijele utakmice, na svaki dodir s loptom, a on im je “posvetio” pogodak, slaveći s prstom preko usta.

Barcelona je upisala četvrti remi u prvenstvu, no i dalje je bez poraza te uvjerljivo vodeća s 58 bodova (gol razlika 60:11). Prvi pratitelj Atletico Madrid ima 46 i utakmicu manje (večeras igra s Valencijom). Espanyol je na 15. mjestu, s 25 bodova. A Real? U Madridu je od danas -19.