Pirova pobjeda Atletica, Real u finalu Lige prvaka

real atletico11

Real Madrid je drugi ovogodišnji finalist UEFA Lige prvaka nakon što je bio bolji u duelu protiv gradskog rivala Atletica, javlja Anadolu Agency (AA).

Atletico Madrid je večeras u uzvratnom meču na stadionu “Vicente Calderon” sa 2:1 savladao Real koji je zbog pobjede od 3:0 u prvom meču ipak izborio plasman u finale najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Atletico je od početka meča krenuo silovito pa su poveli već u 12. minuti golom Saula Nigueza na asistenciju Kokea.

Domaćin je u 16. minuti povećao prednost na 2:0 kada je Antoine Griezmann pogodio iz jedanaesterca.

Iako je Atletico imao više prilika i u nastavku, Real je u 42. minuti golom Isca na asistenciju Tonija Kroosa smanjio prednost večerašnjeg protivnika.

U drugom poluvremenu obje ekipe su imale po nekoliko prilika, ali je rezultat ipak ostao nepromijenjen, tako da je Real izborio finale u kojem će odmjeriti snage s Juventusom, koji je u polufinalu bio bolji od Monaca.

Finale Lige prvaka se igra 3. juna u Cardiffu.