Pjanićev Juventus u Napulju stigao do devete pobjede u Seriji A

pjanic_napoli

Nogometaši Juventusa savladali su ekipu Napolija u derbiju 11. kola italijanske Serije A rezultatom 2:1.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez posebnih prilika s obje strane.

Početkom drugom poluvremena, tačnije u 50. minuti Juventusov branič Leonardo Bonucci doveo je svoj tim u vodstvo volejem s 11 metara, nakon greške Napolijevih igrača poslije izvedenog kornera.

Vodstvo “Stare dame” nije trajalo dugo. Četiri minute poslije Jose Callejon je asistirao Lorenzu Insignieu koji je s pet metara lagano savladao golmana Juventusa Gianluigia Buffona.

Konačan rezultat je postavio Gonzalo Higuain u 70. minuti.

Bh. reprezentativca Miralema Pjanića zamijenio je u 67. minutu Claudio Marchisio.

Prva utakmica 11. kola italijanskog prvenstva između Bologne i Fiorentine završena je pobjedom gostiju iz Firenze s 0:1.

Sutra je na rasporedu šest utakmica, dok se dvjema utakmicama u ponedjeljak završava ovo kolo.