liga prvaka

Pjanićeva Barca prvi put eliminisana nakon 14 godina

navas1 (1)

Barca je čak 10 puta šutirala u okvir gola na Parku prinčeva, a Navas je devet puta izašao kao pobjednik

PSG-u je 1-1 u uzvratu protiv Barcelone bilo dovoljno za prolaz u četvrtfinale Lige prvaka. Parižani su tako s ukupnih 5-2 eliminisali Barcu.

PSG je na Parku prinčeva poveo u 31. minuti pogotkom Kyliana Mbappea iz penala, ali već šest minuta kasnije Leo Messi je poravnao na 1-1.

Argentinac je u samoj završnici prvog dijela utakmice propustio iskoristiti jedanaesterac za vodstvo, kad je njegov udarac odbranio fantastični Keylor Navas.

Barca je čak 10 puta šutirala u okvir gola na Parku prinčeva, a Navas je devet puta izašao kao pobjednik. Od toga, čak osam puta nakon udaraca unutar kaznenog prostora.

U drugom poluvremenu bilo je puno manje uzbuđenja. PSG je ipak sačuvao rezultat i prošao u četvrtfinale. Barca je potpuno dominirala utakmicom, imal je čak 67 posto posjeda lopte, no više od 1-1 nije mogla. Posljednji put Barca je u osmini finala LP eliminisana 2007. godine. Miralem Pjanić priliku je dobio u 79. minutu utakmice, kada je ušao umjesto Perdia.

Liverpool je ponovio rezultat iz prvog susreta s Leipzigom i s ukupnih 4-0 prošao dalje.

Redsi upisali pobjedu rezultatom 2:0, a strijelci su bili Mohamed Salah i Sadio Mane.

Golovima Salaha i Manea prethodila je prečka Alexandera Sorlotha u 65. minuti. Nakon te velike prilike za Leipzig, Salah je prvo pogodio u 71. minutu, a tri minuta kasnije Mane je zapečatio sudbinu Nijemaca.

Liga prvaka, osmina finala – uzvratne utakmice:

9. mart

Borussia D. – Sevilla 2-2 (Haaland 35, 54-11m / En Nesyri 69-11m, 90+6)
ukupan rezultat: 5-4
Juventus – Porto 3-2 (Chiesa 49, 63, Rabiot 117 / S. Oliveira 19-11m, 115) ukupan rezultat: 4-4 (Porto prošao dalje zbog više golova u gostima)

Chelsea – Atletico M. (21.00)

U sjedištu Evropske fudbalske organizacije (UEFA) u Nyonu 19. marta će biti održan žrijeb parova četvrtfinala i polufinala ovosezonskog izdanja Lige prvaka.