PREMIJER LIGA BIH

Pobjeda Zrinjskog nad Leotarom

Nogometaši Zrinjskog igraju susret prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka protiv Sheriffa
06.07.2022. Mostar - Prvo pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka HSK Zrinjski - FC Sheriff Photo: Denis Kapetanovic/PIXSELL

Nogometaši Zrinjskog su u susretu trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sinoć u Mostaru pobijedili ekipu Leotara sa 4:1.

Zrinjskom je ovo bila druga utakmica u sezoni i prva pobjeda.

Mostarci su već u ranoj fazi utakmice došli do dva gola prednosti, golovima Savića u 10. i Ilinkovića u 14. minuti.

Leotar je u 42. minuti uspio da smanji zaostatak preko Đuderije, ali je Zrinjski u drugom dijelu sa dva gola potvrdio pobjedu. Bilbija je u 79. minuti pogodio za 3:1, a konačan rezultat postavio je Mandić u sudijskoj nadoknadi.

U prvom meču dana Željezničar i Široki Brijeg odigrali su na Grbavici neriješeno 1:1.

Sarajevo je u subotu na Koševu savladalo Slogu sa 4:2, dok je Borac u gostima pobijedio Posušje sa 2:0.

Susreti Igman – Tuzla City i Sloboda – Velež su odgođeni.