konferencijska liga

Pogledajte golove Dijamanta: Džeko pogodio dva puta u dvije minute

Edin Džeko je u urakmici Fenerbahčea i Spartaka iz Trnave, koja se igra u u okviru posljednjeg kola grupne faze Konferencijske lige, postigao je dva gola.

Fenerbahče trenutno vodi 4:0 i na dobrom je putu da ostvari još jednu pobjedu u ovom takmičenju.

Džeko je pogodio dva puta u samo dva minuta. Prvi gol je postigao u 59., a drugi u 60. minuti.

Kapiten reprezentacije BiH ranije je izborio jedanaesterac kojeg je Duško Tadić pretvorio u gol u 48. minuti.

Džeko je napustio igru u 73. minuti utakmice.

Ovo su Dijamantu bili 15. i 16. gol u svim takmičenjima za Fenerbahče u 21 utakmici, te je skupio sedam asistencija.

Edinu su ovo prvi pogoci u ovom UEFA-inom takmičenju. Dva puta je bio strijelac u kvalifikacijama, ali u grupnoj fazi je uglavnom bio na klupi.

Džeko je sa 12 golova prvi strijelac turske Superlige zajedno sa Maurom Icardijem.