Pogledajte ko je i kako zabio za Australiju posljednja tri gola na Mundijalu (VIDEO)

jedinak

Danska i Australija igraju danas svoju utakmicu 2. kola kola u grupi C na Mundijalu u Rusiji.

Nakon prvih 45 minuta rezultat je neriješen, 1:1.

Poveli su Danci u 7. minutu golom sjajnog Erikssena, a izjednačio je Mile Jedinak u 38. minutu iz penala, nakon što je pozvana VAR tehnologija u pomoć. Yussuf Poulsen igrao je prethodno rukom u svom kaznenom prostoru. Gol Jedinaka bio je prvi udarac u okvir gola Danske na današnjoj utakmici.

Zanimljivo, tri posljednja gola Australije na Mundijalima zabio je upravo Jedinak.

I svaki put iz penala.

U Brazilu 2014. Jedinak je zabio u porazu protiv Holandije u drugom kolu grupne faze (2:3). U prvom kolu grupne faze u Rusiji Jednak je zabio u porazu od Francuske 1:2.

Ono što je također zanimljivo jeste i da je ovo prvi gol je u 2018. godini na golu Danske primio golman Kasper Schmeichel. Schmeichelova mreža mirovala je 9 sati i 32 minuta.

Golom protiv Australije Christian Eriksen je ušao u društvo Rusa Artema Dzyube i Aleksandra Golovina, igrača koji su na Mundijalu u Rusiji barem jednom asistirali i zabili. Koliko je Erikssen bitan za selekciju Danske najbolje govori podatak je direktno učestvovao u 14 od posljednjih 20 golova reprezentacije Danske.