superliga

Pogledajte šta je Džeko uradio za 18 minuta na premijeri nove sezone u Turskoj

dzeko gol fener gaziantep
Edin Džeko

Edin Džeko u dresu Fenera ima start iz snova. Nakon što je ovoga ljeta kao slobodan igrač pojačao Fenerbahče stigavši iz Intera, kapiten nogometne reprezentacije BiH pokazuje da će biti veliko pojačanje i za svoj novi tim.

Nakon gola i asistencija u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu, Džeko je u debiju u turskoj Superligi zabio dva gola za 18 minuta!

Trebalo mu je samo tri minuta da zabije prvi gol u prvenstvu Turske u karijeru, a već u 18. minutu zabio je i drugi.

Fener na otvaranju sezone ugostio ekipu Gaziantepa. Gosti su smanjili na 1:2 u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, no bilo je to sve što su uspjeli napraviti. U drugom dijelu susreta, u 55. minutu Tadić je promašio penal.

Džeko je odigrao svih 90 minuta.

Pogledajte Džekine golove! Za prvi mu je asistirao Dušan Tadić, koji je također ovog ljeta obukao dres Fenera…

… dok mu je za drugi gol loptu gurnuo Poljak Sebastian Szymanski, koji je također novi igrač ove sezone u dresu turskog velikana.