Policija prekinula tuču igrača u amaterskoj ligi

yozgatspor

Utakmica između turskih fudbalskih ekipa Yemenoglu Yozgatspor i Sorgun Blediyespor, koji igraju u okviru regionalne amaterske lige, prekinuta je u više navrata zbog tuča u kojima su učestvovali igrači i članovi stučnih štabova, javlja Anadolu Agency (AA).
Susret je započeo na Gradskom stadionu Bozok.

Već u prvoj minuti susreta golman Yozgatspora Safa Kilic je dobio crveni karton. Napetost i nagurivanje igrača je počelo već tada.

Po završetku prvog poluvremena fudbaler Yozgatspora je grubo prišao protivničkom igraču nakon čega počinje opće nagurivanje u koje su se uključili i članovi stručnih štabova oba kluba.

U smirivanju situacije učestvovala je i policija.

Do kraja susreta Sorgun Belediyespor je imao prednost od četiri gola, a susret je završio 5:1 u korist ovog tima.

Kada je sudijski zvižduk označio kraj susreta tuča između ova dva tima je ponovo počela, a policijski službenici su imali poteškoća pri smirivanju temperamentnih igrača te je morala ekipu Yozgatspora ispratiti u svlačionicu.