premiership

Poluvrijeme u Engleskoj, Liverpool 21 minutu bio prvak

mane (1)

Liverpool je poveo u 17. minutu protiv Wolvesa

Poluvrijeme je na utakmicama posljednjeg kola engleskog Premiershipa. Trenutno, prema rezultatima nakon 45 minuta, šampion Engleske je Manchester City.

Murray je dove Brighton u vodstvo u 27. minutu protiv Cityja, a Aguero je izjednačio u 28. minutu. Deset minuta kasnije Laporte je zabio za potpuni preokret i vodstvo Cityja od 2:1.

Liverpool je poveo u 17. minutu protiv Wolvesa, a strijalc je bio Mane. Redsi su tako 21 minutu imali situaciju u kojoj su bili prvi na tabeli. No, sada više nemaju.

Podsjećamo, Liverpoolu za titulu treba pobjeda, ali i da City ne pobijedi na gostovanju kod Brightona.

Zanimljivo je da je Arsenal trenutno u Ligi prvaka iako je peti na tabeli. Naime Topnici su u finalu Lige Evrope, gdje pobjednik automatski ide u grupnu fazu Lige prvaka iduće sezone. A, s obzirom da im je finalu protivnik Chelsea koji je već osigurao plasman u LP, i da izgube finale Topnici bi išli minimalno u kvalifikacije za LP. Sead Kolašinac sjedni na klupi u duelu protiv Burnleya.