Liga prvaka

Ponovo je sijevnula Džekina ljevica

New Project (68)

Utakmicama treće kola nastavljena je Liga prvaka. U grupi D sastali su se Inter i Serif iz Tiraspola, a nakon prvog poluvremena Inter je vodio 1:0. Strijalac vodećeg gola za plavo-crne iz Milana bio je naš Edin Džeko.

Džeko je sjajno pogodio u 34. minutu nakon kornera koji je izveo Dimarco, a Vidal glavom prebacio loptu na drugu stranu kaznenog prostora gostiju.

Kapiten nogometne reprezentacije BiH uhvatio je loptu ljevicom i poslao je u suprotni ugao protivničkog gola.

Bio je to Džeki prvi gol u Ligi prvaka ove sezone.

U Seriji A ove sezone već je pogodio šest puta. U drugom poluvremenu, gosti su već u 52. minutu izjednačili preko Thilla, no nije dugo trebalo čekati odgovor Intera.

Akteri su u 58. minutu isti kao u 34, samo su ovaj put zamjenili uloge, Džeko je asistent, a Vidal strijelac. U 67. minutu de Vrij zabija za 3:1 na semaforu.

U drugom susretu grupe D Real Madrid vodi u gostima kod Shakthara autogolom Kryvtsova iz 37. minute.

Podsjećamo, nešto ranije na teren je izašao i Miralem Pjanić u dresu Bešiktaša. Bh. veznjak asistirao je za jedini gol domaćih, koji su na kraju poraženi 1:4.