Premijer liga BiH: Gostujuće pobjede Sarajeva i Zrinjskog, Velež i dalje tone

najava-fk-drina-fk-sarajevo

Nogometaši Zrinjskog su u susretu 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine danas na Koševu pobijedili Olimpic s 3:0.

Golove za mostarski tim postigli su Bojan Regoje (44.-autogol), Goran Zakarić (81.) i Oliver Petrak (85.).

Ovim trijumfom Zrinjski je nakratko preuzeo lidersku poziciju na tabeli, ispred Širokog Brijega i slobode koji imaju utakmicu manje.

Aktuelni prvak BiH, FK Sarajevo, ubjedljivo je slavilo na gostovanju kod zvorničke Drine koju su savladali 3:1.

Utakmicu, koja je zbog lošeg terena bila na granici regularnosti, u potpunosti su kontrolisali gosti.

Mrežu Zvorničana načeo je Edin Rustemović u 22. minuti, da bi Ševko Okić šest minuta prije kraja povećao prednost na 2:0.

Ubjedljivih 3:0, rezultatom s kojim se otišlo na odmor, Sarajevu donosi Haris Duljević.

Konačan rezultat i jedini gol za Drinu postigao je Aleksandar Nikolić u 70. minutu utakmice.

Velež je nastavio s “rasprodajom” bodova, a ovaj put u Vrapčićima slavila je Slavija sa 3:0. Golove su postigli Darko Spalevć (30., 80.-penal) i Ivan Jovanović (37.).

U posljednjoj utakmici današnjeg programa 16. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši Širokog Brijega i Travnika na Pecari su remizirali 2:2 (1:1).

Šrokobriježani su poveli u 10. mini golom Wagnera, a izjednačio je Feđa Dudić u 22. miniti iz penala. U nastavku susreta u domaći su u novo vođstvo došli preko Ivana Krstanovića u 72. minuti, dok se za iznenađenje pobrinuo Germain Kouadio koji je poravnao rezultat u 89. minuti.