Posljednje kolo

Premijer liga BiH: Željo proigrao u Tuzli, Čelik remijem zaključio sezonu

nogomet_tuzla-city_zeljeznicar02

U okviru posljednjeg, 33. kola Premijer lige BiH, na Tušnju je ekipa Željezničara slavila s ubjedljivih 3:0 (3:0) protiv Tuzla Cityja.

Strijelci za sarajevski tim bili su Sulejman Krpić u 22., Haris Hajdarević u 31. i Ermin Zec u 43. minuti utakmice.

U obostrano otvorenoj igri bez rezultatskog značaja, gosti su bili opasniji i imali su dosta prilika i za ubjedljiviju pobjedu, a nekoliko šansi propustili su i domaći nogometaši.

Ekipa Tuzla Cityja, koja je još prije dva kola osigurala ostanak u Premijer ligi BiH, igrala je rasterećeno, ali i pomalo komotno, pogotovo u odbrani, što su igrači trenera Amara Osima znalački kaznili.

ČELIK – ŠIROKI BRIJEG 1:1

Derbi posljednjeg, 33. kola BHT Premijer nogometne lige Bosne i Hercegovine na Bilinom polju između domaćina Čelika i Širokog Brijega okončan je rezultatom 1:1 (1:1).

Čelik je ovim rezultatom sezonu završio kao sedmi i sa 43 boda, koliko ima Mladost iz Doboja kod Kaknja, koja je zbog bolje ukupne gol-razlike i boljeg omjera u međusobnim duelima završila ispred njih. Široki je s 54 boda ostao treći.

U otvorenom meču s obje strane, gosti su danas bili poveli već u 8. minuti, a strijelac je sa oko 10 metara iskosa sa lijeve strane bio Mato Stanić. Njega je bio uposlio Josip Kvesić.

Čelik je poravnao u 20. minuti, kada je na ubacivanje Ljubiše Pecelja precizan glavom sa oko šest metara bio Haris Dilaver.

U drugom poluvremenu nije bilo tako izglednih prilika kao u prvom pa je ova utakmica okončana rezultatom 1:1, koliko je bilo i u jesen prošle godine, u njihovom prvom međusobnom duelu na Bilinom polju.

Susreti 33. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrani su danas, a postignuti su sljedeći rezultati:

12. GOŠK 33 5 8 20 23:55 23

Prvak Bosne i Hercegovine Sarajevo igrat će u kvalifikacijama za Ligu prvaka, dok će Zrinjski i Široki igrati kvalifikacije za Evropsku ligu. S obzirom na to da je Sarajevo osvojilo i Kup BiH, plasman u kvalifikacije za Evropsku ligu izborio je i četvrtoplasirani Željezničar, koji još čeka na licencu za nastup. Ukoliko Drugostepena komisija za licenciranje NSBiH u ponedjeljak ne izda Željezničaru licencu, u kvalifikacijama za Evropsku ligu igrat će petoplasirani Radnik iz Bijeljine. Ligu napuštaju Krupa i Gošk.