PSG nastavlja sa “skromnim” pojačanjima, za 32 miliona doveli veznjaka Evertona

Finansijski detalji transfera nisu objavljeni, ali procjenjuje se kako je PSG platio odštetu od oko 32 miliona eura

Redakcija
2 min čitanja

Francuski nogometni prvak Paris Saint Germain angažovao je senegalskog reprezentativnog veznjaka Idrissu Gueyea, dosadašnjeg člana Evertona, s kojim je potpisao ugovor na četiri godine.

Gueye se vratio u Francusku nakon četiri sezone provedene na Otoku, od 2010. do 2015. bio je član Lillea iz kojega je prešao u Aston Villu gdje se zadržao jednu sezonu dok je posljednje tri godine proveo u Evertonu.

‘Iznimno sam ponosan što sam potpisao za PSG. Želio sam svojoj karijeri donijeti novi poticaj potpisom za jedan od najambicioznijih i najstrukturiranijih projekata u Europi’, rekao je Gueye.

Finansijski detalji transfera nisu objavljeni, ali procjenjuje se kako je PSG platio odštetu od oko 32 miliona eura.

Nastavak je to manjih ulaganja u nogometaše Parižana koji su odustali od trošina stotina miliona eura na skupocjene zvijezde, kao što su to napravili s Mbappeom i Neymarom.


Top ponudu za današnje utakmice pronaći ćete na sajtu Meridiana, a osim standardne ponude na ove mečeve, tu su i bonus kvote, koje vas čekaju već nakon trećeg odigranog para. Na Meridianovom sajtu depozit bez dodatnih troškova, između ostaloga, možete da uplatite Mastercard ili Maestro karticom, a na prvu uplatu dobićete 20% bonusa.

Podijeli ovaj članak