PLBiH

Radnik bolji od Mladosti, hat-trick Đurića

Velibor-Djuric-FK-Radnik334

Radnik je slavio nad Mladosti iz Doboja kod Kaknja u šestom kolu Premijer lige BiH rezultatom 3:0.

U devetoj minuti Radnik je prvi put prijetio. Promašio je Maksimović nakon što ga je poslužio Đurić. Potom je šutirao Radović, a Bukvić odbranio. Već šest minuta kasnije Radnik je poveo. Strijelac je bio iskusni Velibor Đurić. U 25. minuti Peco je pogodio vanjski dio mreže, a zatim je Vehab izblokirao Karića.

Deset minuta prije kraja prvog poluvremena Šerif Hasić je isključen, te je domaćim igračima dosta olakšao posao do kraja. Prethodno je u situaciji jedan na jedan nepropisno zaustavio Demira Pecu. Maksimović je u finišu prvog dijela propustio još jednu dobru priliku, a malo ranije Bukvić je odbranio šut Radovića.

I nastavak susreta donio je dominaciju Radnika, a prvi je prijetio Mekić. Uzvratili su gosti preko Mujarića, čiji je šut zaustavio Bilobrk. Seriju promašaja nastavio je Maksimović, da bi Đurić u 66. minuti pogodio za 2:0. Potom je šut Mekića odbranio Bukić, da bi tačku na i, te krunu na sjajnu partiju danas stavio iskusni Velibor Đurić golom za 3:0.