Radnik i Široki Brijeg u polufinalu Kupa BiH

radnicki

Nogometaši bijeljnskog Radnika i Širokog Brijega pridružili su se Slobodi u polufinalu Kupa BiH.

Radnik je ostvario plasman u polufinale Kupa BiH odigravši 1:1 u revanšu protiv Radničkog iz Lukavca. U prvoj utakmici u Lukavcu bilo je 2:0 za ekipu Radnika.

Plasman u polufinale Kupa BiH najveći je uspjeh Radnika u klupskoj istoriji.

Poslije jedne akcije u 26. minutu lopta je došla do Maksimovića, koji je iz drugog pokušaja uspio matirati Nikolića i dovesti domaće u prednost. Već u prvoj minuti nastavak gosti su izjednačili. Poslije odličnog kontranapada pogodio je Suljić u 46. minutu, ispostavilo se, za konačnih 1:1.

U polufinale plasirala se i ekipa Širokog Brijega. Nakon 3:1 na Pecari, Mladost iz Doboja kod Kaknja nije uspjela nadoknaditi minus u revanšu. Nedostajao im je samo jedan gol, no do njega nisu doši. Završilo je 1:0, a gol odluke postigao je Aldin Šišić u 86. minutu utakmice sa bijele tačke.

Posljednjeg polufinalistu ćemo dobiti poslije večerašnjeg meča Željezničar-Borac koji je na programu od 18:00.