Premijer liga BiH

Radnik nakon preokreta slavio nad Tuzlom

radnik bijeljina (1)

U 18. kolu Premijer liga BiH Radnik je pobijedio Tuzla City rezultatom 2:1.

Meč je počeo otvoreno s obje strane. Bilo je nekoliko dobrih prilika u prvih 15 minuta, ali bez promjene rezultata.

U 19. minuti dosuđen je penal za goste, siguran realizator za 0:1 bio je Ubiparip.

Nakon gola, nastavljeno je istim tempom. Bilo je dobrih prilika, a do kraja poluvremena viđen je još jedan pogodak. Nakon odlične akcije domaćih, Janjić u 45. minuti poravnava na 1:1.

Na početku drugog poluvremena, Radnik je imao konkretnije šanse, a to je na naplatu došlo u 51. minuti, kada Huseinbašić pogađa za 2:1. Dvije minute kasnije i Đurić je imao šansu za Radnik.

Vrlo dobra akcija gostiju u 62. minuti nakon kornera. Doffo je dodao do Rugaševića, koji šutira preko gola.

Bradonjić je u 72. minuti propustio veliku šansu za Radnik, da možda već u tim momentima riješi pitanje pobjednika.

Šansa za goste u 83. minuti preko Ubiparipa, ali na semaforu je ostalo 2:1.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata i Radnik je upisao vrijedan trijumf u borbi za opstanak, dok je za Tuzla City ovo bio treći uzastopni poraz.