Radnik preko Širokog u finale Kupa BiH

siroki-radnik1
FOTO Bljesak.info

Nogometaši Radnika ostvarili su istorijski uspjeh plasmanom u finale Kupa BiH nakon što su danas u revanšu eliminisali ekipu Širokog Brijega.

Revanš je odigran na stadionu Pecara, a domaći su slavili pirovu pobjedu rezultatom 2:1. Podsjećamo, prvi meč u Bijeljini završen je pobjedom Radnika od 1:0.

Široki je u 26. minuti došao u vodstvo. Boris Pandža je nakon kornera glavom uspio matirati Asmira Avdukića.

U 66. minuti Zvonimir Kožulj je sjajnim šutem iz slobodnjaka povisio na 2:0.

Slavlje je trajalo svega tri minute. U 69. minutu za goste je dosuđen kazneni udarac nakon što je u šesnaestercu oboren Marko Obradović. Siguran izvođač bio je Adnan Šećerović, ispostavilo se, za konačnih 2:1 na semaforu.

U drugom polufinalnom dvomeču igra Sloboda i Željezničar, a taj susret počeo je u 19.30 sati. Sloboda je u prvom meču slavila na Grbavici s 2:1.