Radnik slavio na Tušnju, Krupa bolja od Čelika

sloboda-radnik-tusanj23

Nogometaši Slobode doživjeli su prvi ovosezonski poraz na Tušnju.

U okviru 10. kola Premijer lige BiH poraženi su pred oko 2.000 gledatelja od Radnika iz Bijeljine rezultatom 0:1 (0:1).

Jedini pogodak na utakmici postigao je u 17. minuti Dušan Martinović udarcem s oko 16 metara. Lopta je prošla kroz noge više igrača, prevarila je domaćeg golmana Adnana Bobića i završila u mreži.

Sloboda je u nastavku utakmice bila bolji rival, ali domaći nisu uspjeli savladati bijeljinskog golmana Mladena Lučića, iako su debitant na Tušnju Ivan Fatić i Aleksandar Subić bili u prilici da postignu gol barem za neriješen ishod.

Desetak minuta prije kraja utakmice Marko Obradović je propustio priliku da poveća vodstvo Radnika, ali je odlično intervenisao golman Bobić.

Tuzlaci su nastupili bez većeg broja suspendovanih ili nespremnih igrača što se osjetilo u igri. Ovo je četvrta utakmica u nizu u kojoj Sloboda nije osjetila slast pobjede.

Očito su posljednja dešavanja u tom klubu, izazvana nizom ostavki, ostavila traga na atmosferu u ekipi, što je rezultiralo trećim porazom u dosadašnjem toku prvenstva.

Fudbaleri Krupe pobijedili su na Bilinom polju ekipu Čelika rezultatom 1:2.

Jedini gol za domaćina postigao je Marković, dok su strijelci za goste bili Kajkut i Ljubenović.

Utakmica je odigrana pred oko 300 gledalaca.

U trećoj današnjoj utakmici Premijer lige, Vitez i Olimpic su odigrali bez pobjednika 0:0.