Ramosu zbog neviđene gluposti prijeti nova suspenzija

ramos

Madridski Real je nakon velike drame na Santiago Bernabeu izborio polufinale Lige prvaka. Prolaz protiv Juventusa, koji je do 93. minute vodio s 3:0 što mu je jamčilo produžetke, osigurao je u 97. minuti Cristiano Ronaldo pogotkom s bijele tačke.

U ovom susretu kraljevski klub je igrao bez Sergija Ramosa koji je bio suspendiran. Ali Realovom kapetanu prijeti još jedna utakmica kazne, jer je posljednje minute dvoboja gledao iz tunela koji vodi na teren.

Ramosa je kamera ulovila dok je s Juventusovim ljudima na klupi raspravljao o kaznenom udarcu, a kasnije je slavio i Ronaldov pogodak. Uefina pravila su jasna, igrač koji je suspendiran ne smije se nalaziti blizu terena jer bi mogao biti dodatno kažnjen. A Sergio Ramos upravo je to učinio.

Zanimljivo, niko iz kluba nije Ramosa upozorio da do kraja utakmice ne silazi s tribine, pišu španski mediji. Madriđani se sada mogu samo nadati da Uefa neće dodatno kazniti njihovog kapitena.

Uzvratna utakmica četvrtfinala LP-a pokazala je koliko Sergio Ramos nedostaje Realovoj odbrani.