Real izbacio Atletico nakon jedanaesteraca, Arsenal, Aston Villa i Borussia sigurni

Redakcija
3 min čitanja
real atletico

Aktuelni evropski prvak Real Madrid posljednji je putnik u četvrtfinale Lige prvaka nakon što je poslije lutrije izvođenja jedanaesteraca izbacio gradskog suparnika Atletico.

Real je u prvom susretu slavio sa 2:1, da bi Atletico golom Conora Gallaghera nakon 28. sekundi igre izjednačio na 2:2.

Vinicius Junior je u 70. minuti promašio kazneni udarac za “Kraljevski klub” nakon čega je susret otišao u produžetak, a kako niti nakon dodatnih 30 minuta nije bilo golova, pitanje pobjednika je razriješeno udarcima s bijele tačke.

Real je na koncu slavio sa 4:2 nakon što je Llorente pogodio okvir gola, a Alvarez dva puta dodirnuo loptu pa je njegov gol poništen. Na drugoj strani promašio je samo Vasquez koji je ušao u igru u 65. minuti umjesto Luke Modrića.

Real će u četvrtfinalu igrati protiv Arsenala.

Arsenal i Aston Villa rutinski

Engleski premierligaši Arsenal i Aston Villa rutinski su izborili plasman u četvrtfinale izbacivši PSV Eindhoven i Club Brugge.

Praktički sav posao oko pitanja putnika u četvrtfinale i Aston Villa je učinila u prvom susretu porazivši u Belgiji Club Brugge sa 3:1.

Nakon što je Eindhovenu slavio s nevjerovatnih 7:1, Arsenal je u uzvratu u Londonu odigrao 2:2 protiv PSV-a.

Domaćin je poveo u 6. minuti golom Oleksandra Zinčenka, no u 18. je izjednačio Ivan Perišić na asistenciju Guusa Tila.

Arsenal je u 37. minuti stigao do nove prednosti golom Declana Ricea, a za novog gostujuće izjednačenje bio je zaslužan Couhaib Driouech u 70. minuti. Perišić je za goste igrao do 68. minute.

Ključni trenutak uzvrata dogodio se u 17. minuti kada su gosti ostali s igračem manje nakon što je Kyriani Sabbe zaradio crveni karton.

U nastavku susreta Aston Villa je golovima Marca Asensia (50, 61), Iana Maatsena (57) stigla do pobjede 3:0.

Villi sada slijedi okršaj protiv PSG-a.

Pobjeda Borussije u Lilleu

U ranije odigranom susretu aktualni evropski viceprvak Borussia Dortmund plasirala se u četvrtfinale elitnog natjecanja Starog kontineta nakon što je u Lilleu porazila istoimeni francuski sastav sa 2:1 nakon 1:1 iz prve utakmice.

Lille je poveo u petoj minuti golom Jonathana Davida, no gosti su okrenuli rezultat golovima Emrea Cana (54-11m) i Maximiliana Beiera (65).

Borussia će u četvrtfinalu igrati protiv Barcelone koja je u dvije utakmice porazila Benficu ukupnim rezultatom 4:1.

Podijeli ovaj članak