Real Madrid pobjedom nad Leganesom zadržao lidersku poziciju

real-madrid-leganes

Ekipa Real Madrida danas je u 11. kolu španske La Lige, rezultatom 3:0 deklasirala tim Leganesa i zadržala vodstvo na tabeli, javlja Anadolu Agency (AA).

Pred punim tribinama stadiona “Santiago Bernabeu“, Real je ostvario četvrtu ligašku pobjedu zaredom. Real je poveo golovima Garetha Balea u 38. i 45. minutu. Za konačnih 3:0 u 76. minutu meča gol je postigao Alvaro Morata.

Ekipa francuskog stručnjaka Zinedina Zidana nakon 11 utakmica ne zna za poraz i sa 27 bodova je lider na tabeli La lige. Sa druge strane, Leganes je danas pretrpio četvrti uzastopni poraz i nalazi se na 17. mjestu sa deset bodova.

Slijedi reprezentativna pauza radi kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, a potom će Real u 12. kolu gostovati ljutom gradskom rivalu Atletico Madridu. Meč na “Vicente Calderoneu“ će biti pravi ispit za Real koji, kao i uvijek, pretendira na osvajanje titule prvaka Španije.