Real protiv Americe u polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva

romero-club-america

Nogometaši meksičke Americe plasirali su se u polufinale Svjetskog klupskog prvesntva u Japanu.

Meksički predstavnik je u četvrtfnalu u Osaki pobijedio azijskog prvaka, južnokorejski Jeonbuk Motors sa 2:1 (0:1).

Ekipa Joenbuka povela je u 23. minuti golom Kim Bo-Kyunga, dok su Meksikanci u drugom poluvremenu napravili preokret i golovima Sivija Romera u 58. i 74. minuti došli do pobjede.

Klub America će se u polufinalu sastati s prvakom Evrope madridskim Realom. Utakmica je na programu u Jokohami u četvrtak, 15. decembra.

U drugom četvrtfinalnom susretu danas se sastaju južnoafrički Mamelodi Sundowns i japanska Kashima Antlers. Pobjednika ovog susreta u polufinalu u srijedu čeka pobjednik južnoameričkog Kupa Libertadores Atletico Nacional iz Kolumbije.