Real razbio Barcu na Kamp Nou u prvom meču Superkupa VIDEO

ronaldo11

U prvoj utakmici španskog Superkupa madridski Real razbio je Barcelonu s 3:1 u prijestonici Katalonije. Madriđani su poveli autogolom Piquea u 50. minutu.

U 77. minutu Messi je izjednačio na 1:1 iz penala koji je iznudio Suarez. Messi je tako stigao do 24 gola u El Clasicima, što nikada niti jednom igraču nije pošlo za rukom.

No, samo tri minuta kasnije Ronaldo je ponovo doveo Real u vodstvo.

Tokom proslave gola Ronaldo je zaradio žuti karton, a dva minuta kasnije još jedan zbog simuliranja, i Real je ostao s igračem manje.

Ronaldo je tako na travnjaku proveo svega 24 minuta, s obzirom da je ušao u igru s klupe u 58. minutu meča. Portugalcu je to bio četvrti gol u Superkupu protiv Barcelone, jedini kojem je to ikada uspjelo u istoriji Reala.

Barca nije uspjela iskoristiti igrača više na terenu, naprotiv, Real je u 90. minutu zabio još jedan pogodak. Strijelac za konačnih 1:3 bio je Asensio, kojem je to bio debi u dresu Madriđana.

Uzvratni susret igra se u srijedu u Madridu.