liga prvaka

Real se obrukao, Roma opet pala bez Džeke

calov

Odigrane su još dvije utakmice posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka.

U grupi G poražene su obje ekipe koje su već ranije osigurale nastup u nokaut fazi. Roma je bez Edina Džeke pala na gostovanju kod Plzena (1:2), dok se Real obrukao na Santiago Bernabeu, gdje je moskovski CSKA slavio s uvjerljivih 3:0.

Kraljevski klub je napadao u prvom poluvremenu, pogađao i okvir gola, no sve promašene šanse Moskovljani su kaznili u finišu poluvremena, 37. i 43. minuti.

Prvo je pogodio Chalov na asistenciju Sigurdssona, a onda i Schennikov na asistenciju Fernandesa.

Drugo poluvrijeme nije donijelo nikakvu promjenu, a CSKA je preko Sigurdssona samo potvrdio pobjedu 0:3.

Ipak, bila je to Pirova pobjeda tima iz Moskve, ponajprije zbog rezultata druge utakmice odigrane u Češkoj.

Viktoria iz Plzena je na svom terenu slavila protiv Rome, te tako na tabeli preskočila CSKA zbog boljeg međusobnog omjera. Česi će tako na nastaviti takmičenje u Evropskoj ligi.

Može li Džeko skinuti Tottija s trona?

Svi golovi pali su za 10 minuta. Domaći su poveli u 62. minuti preko Kovarika. Šest minuta kasnije poravnao je Under, ali Chory u 72. minuti pogađa za veliku i važnu pobjedu.