Real slavio nad Espanyolom i povećao prednost nad Barcom

real espanyo33

Vodeći sastav španskog nogometnog prvenstva Real Madrid u susretu 23. kola Primere na svom je Santiago Bernabeu savladao Espanyol sa 2-0 (1-0).

Strijelci za novu pobjedu “kraljevskog” kluba bili su Morata (33) i Bale (84).

Ovom pobjedom Real je povećao svoju prednost ispred druge Barcelone na četiri boda uz utakmicu manje, trenutačno madridski sastav ima 52 boda, a Barcelona 48.

Espanyol je deveti sa 32 boda.

U ranije odigranom dvoboju madridski Atletico je kao gost svladao Sporting iz Gijona sa 4-1 (0-0). Goste je u vodstvo doveo Yannick Carrasco (46) nakon samo 13 sekundi igre u drugom poluvremenu, no Sergio Alvarez (49) je vrlo brzo poravnao na 1-1.

Taj je rezultat vrijedio sve do 10-ak minuta prije kraja kada je Kevin Gameiro (80, 81, 85) s tri gola u samo pet minuta osigurao uvjerljivu pobjedu Atletica.

Četvrti Atletico sada ima 45 bodova, jednog manje uz utakmicu više od treće Seville, a četiri više uz također utakmicu više od petog Real Sociedada, javlja Hina.

Sporting je ostao u zoni ispadanja, 18. sa 16 bodova, dva manje od 17. Leganesa koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak u Primeri.