Real spašavao bod u Malagi

14560739963963

Real je nakon očajne igre i remija u Malagi vrlo vjerovatno i konačno digao ruke od lova za Barcelonom.

Završilo je 1:1, a kako je igrao u nastavku susreta Real je dobro i prošao jer je domaća ekipa bila puno bolja i ovaj bod mogu zahvaliti golmanu Navasu.

Real je bio bolji u prvih 45 minuta, a domaće je na životu držao sjajni golman Kameni. Ipak, i on je bio nemoćan u 33. minuti kad ga je glavom svladao Ronaldo nakon ubačaja Kroosa. Međutim, Kameni samo dvije minute poslije brani penal Ronaldu.

U nastavku je igra Reala nestala i domaći su zasluženo preko Albentose izjednačili u 66. minuti.

Real na drugom mjestu s 54 boda zaostaje sada ogromnih devet bodova za vodećom Barcelonom, a prijeti im i trećeplasirani Atletico, koji ima također 54 boda i utakmicu manje.

Ranije su u Madridu Rayo Vallecano i Sevilla odigrali 2:2.