Remi Bešiktaša i Fenera, četiri gola i tri crvena kartona

besiktas fener

Bešiktaš je u prvom meču polufinala Kupa Turske na “Vodafone Parku” u Istanbulu remizirao rezultatom 2:2 protiv ljutog rivala Fenerbahčea, javlja Anadolu Agency (AA).

Domaćin je poveo već u 14. minuti golom Alvara Negreda na asistenciju Andersona Talisce.

Fenerbahče je uspio izjednačiti samo tri minute kasnije golom Roberta Soldada.

Gosti su u 44. minuti ostali s igračem manje nakon što je Alper Potuk zbog nesportskog ponašanja zaradio drugi žuti, automatski crveni karton.

Iako je imao igrača manje, Fenerbahče je u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena preko Senera Ozbayraklija poveo sa 2:1, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Na samom otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 52. minuti, Bešiktaš je također ostao sa igračem manje nakon što je Ricardo Quaresma zaradio crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

Fenerbahče je u 77. minuti ostao bez golmana Volkana Demirela koji je zaradio drugi žuti, automatski crveni karton.

Domaćin je potom nastavio s napadima, pa je uspio izjednačiti u 82. minuti golom Talisce na asistenciju Canera Erkina.

Bešiktaš je do kraja meča imao još nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat nije mijenjao, pa je prvi meč polufinala završen remijem 2:2.