Remi Širokog i Slobode na Pecari, Tuzlaci za tri minuta dva puta pogodili

nk_siroki_brijeg_fk_sloboda

Široki Brijeg i Sloboda remizirali su (2:2) u posljednjoj utakmici 2. kola BH Telecom Premijer lige.

Široki je poveo 16. minutu nakon sjajnog prodora Wagnera koji je uposlio Barabana, a koji je potom rutinski matirao Pirića.

U 25. minuti Široki je udvostručio prednost. Crnov je centrirao u kazneni prostor gostiju, lopta kroz cijelu odbranu Slobode prošla do Wagnera koji pogađa za 2:0.

Sloboda je mogla do gola u posljednjim trenucima prvog dijela, ali je Ordagić nakon odličnog prodora loše šutirao.

Husref Musemić je na startu drugog dijela u igru uveo Sulejmana Krpića.

Ovaj mu se odužio golom već u 50. minuti za izjednačenje. Tri minuta ranije Karić je pogodio na asistenciju Vladimira Grahovca.

Sloboda je u 67. minuta imala veliku priliku da potpuno okrene rezultat, ali je nakon Efendićevog centaršuta Krpić sa svega nekoliko metara promašio gol Širokog. U sljedećem napadu zaprijetio je i Baraban, ali se rezultat do kraja utakmice nije mijenjao.