Remi Želje na kraju priprema u Antaliji

FKZ – Zeljeznicar Astana – (2)
FOTO A. Herić

Fudbaleri Želje odigrali su posljednju pripremnu utakmicu u sklopu priprema u Antaliji ove zime. Protiv kazahstanskog prvaka Astane Plavi su remizirali, 1:1.

Željo je poveo nakon pola sata igre, nakon centaršuta Blagojevića koji je u gol pretvorio Italijan Boccaccini.

Bio je to i rezultat prvog dijela igre.

U nastavku je Astana krenula silovito i nakon prekida u 48. minutu Murtazayev je poravnao rezultat na 1:1.

Trener Plavih Slavko Petrović susret počeo u sastavu Kjosevski, Siniša Stevanović, Bogičević, Boccaccini, Stojanović, Marković, Blagojević, Miroslav Stevanović, Zeba, Zakarić i Lendrić.

U drugom poluvremenu šansu je dao i Musi, Radinoviću, Bekriću, Fejziću, Nikoliću, Hasanoviću, Staniću, Osmankoviću, Bešireviću i Žeriću.

Prethodno su sarajevski Plavi odigrali dvije kontrolne utakmice i to protiv ruskih prvoligaša Krylya Sovetov iz Samare i Amkara iz Perma, a oba ogleda su završena bez golova.

Željezničar je ogledom sa Astanom završio treću fazu priprema u Antaliji, a povratak u Sarajevo planiran je za sutra.