Premijer liga BiH

Remi Željezničara i Mladosti na Grbavici: Osam golova i dva crvena kartona

AH2A1233 (1)

Željezničar i Mladost podijeli su bodove na Grbavici odigravši 4:4 u sklopu 25. kola Premijer lige BiH.

Poveli su gosti golom Hadžića već u 4. minuti, a prednost je udvostručio Hiroš četiri minute kasnije.

U 16. minuti Zec je smanjio prednost gostiju na 1:2, dok je Hadžić samo minut kasnije postigao treći gol za Mladost.

U 38. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je Žulj dobio crveni karton u 38. minuti, a rezultat se nije mijenjao do kraja prvog poluvremena.

U nastavku utakmice, od 66. minute, Mladost je imala i drugo isključenje igrača nakon što je Sadiku dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom.

U 68. minuti Juričić postiže drugi pogodak za Željezničar (2:3).

Minut prije kraja susreta igrač Mladosti Alić je postigao pogodak iz slobodnog udarca za 2:4.

Željezničar je nakon toga preko Zeca smanjio na 3:4, a potom je Štilić je iz penala u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 4:4.

Željezničar je sa 39 bodova ostao na šestom mjestu Premijer lige BiH, dok je Mladost na devetoj poziciji sa 24.