Roma bez Edina Džeke napunila mrežu Torina (VIDEO)

Soccer: Serie A; Roma-Torino
FOTO ansa.it

Roma je slavila u utakmici 28. kola italijanske Serie A protiv Torina na Olimpicu rezultatom 3:0.

S nova tri boda Vučica je ponovo jedan od favorita za plasman u Ligu prvaka i naredne sezone.

Rimljani su do pobjede stigli bez našeg Edina Džeke koji nije igrao zbog akumuliranih žutih kartona.

Nakon prilično lošeg prvog poluvremena koje je završilo bez golova, Roma je načela mrežu gostiju u 56. minutu kada je glavom pogodio Manolas.

Nainggolan je u 73. minuti pogodio za 2:0, a Pellegrini postavio je konačnih 3:0 u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Romi je ovo bila peta pobjeda u posljednjih šest utakmica Serije A. Romu za četiri dana (13. marta) očekuje izuzetno bitna utakmica, uzvrat osmine finala Lige prvaka protiv Šahtara. Prvi meč Ukrajinci su dobili s 2:1.